Doğalgaz Tesisatçısı Akdere

Doğalgaz Tesisatçısı Akdere; Doğalgaz tesisatı ev ve iş yerlerinin ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan ısınma sistemine verilen isimdir. Doğalgaz hem evin havasını ısıttığı gibi hem de sıcak su ihtiyacını karşılamasından ötürü son derece popüler bir ısınma aracı olarak karşımıza çıkar.

Doğalgaz Kombi Arızaları Nelerdir? Nasıl Tamir Edilir?

Kombi, ısıtma konusunda büyük bir kolaylık sağlayan, çalışabilmesi için elektrik, doğalgaz ve suya ihtiyaç duyan evlerimizin olmazsa olmazları arasında kabul edilen bir cihazdır. Tüm elektrikli aletler gibi kombilerde de zaman zaman arızalar meydana gelmekte ve bu durum bizi zor durumlar ile karşı karşıya bırakabilmektedir.

Doğalgaz kombi arızaları nelerdir?

Her kombinin özelliği marka ve modeline bağlı olarak değişse de içinde bulunan yapı itibariyle büyük kısmı aynı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla verdiği hata ve arızaları anlamak teknik bilgiye sahip biri için hiç de zor değildir. Bu problemlerden bazılarını aşağıda sıraladık:

· Kombiden su sızması

· Kombinin yüksek sesle çalışması

· Kombinin suyu ısıtmaması

· Kombi çalışırken dışa doğru alev çıkarması

Doğalgaz kombi arızalarının sebepleri nelerdir?

· Kombiden su sızması durumunda hava tahliye vanasında arıza olabilir ya da kombi basıncı gereğinden yüksek olabilir.

· Kombinin yüksek sesle çalışması durumunda devir ve fan yollarında bir tıkanıklık ya da arıza olabilir.

· Kombiden sıcak su gelmemesi durumunda sıcak su bağlantı elemanları arızalanmış ya da sıcak su vanası açılmamış olabilir.

· Kombiden dışarı doğru ateş çıkması durumunda kombi içerisine gaz alan bağlantı elemanları arızalanmış olabilir ya da ateşleme sistemi düzgün çalışmıyor olabilir.

Doğalgaz kombi arızaları nasıl tamir edilir?

Doğalgaz kombileri karmaşık bir yapıya sahip olduğundan kombi hakkında teknik bilgiye sahip değilsek, yaşanan arızaların birçoğuna bizim müdahale etmemiz mümkün olmayabilir. Ancak kombi basıncının yüksek olması gibi vana ile ayarlanabilecek durumlarda müdahale edebiliriz.

Doğalgaz kombi tamiri için kimler yetkilidir?

Doğalgaz kombilerinin tamiri konusunda mesleki eğitim ve kursları tamamlamış teknik ekipler kombi arızalarında tamir yetkisine sahiptir.

Unutmayın, evleriniz ya da iş yerlerinizdeki ısıtma tesisatında veya kombi cihazlarında acil tamirat gerektiren bir durumla karşılaşırsanız, Hizmet Tesisat güvencesindeki  size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.