Proje Açıklaması

Ankara Çankaya Kalorifer Petek Temizliği

Ankara Çankaya Kalorifer Petek Temizliği ; Müşterimizin ısınma konusunda bizimle iletişime geçmiş, Kombisini yüksek derecede yakmasına rağmen peteklerin yeterli ısı vermediğini belirtmiştir. Bunun birçok sebebi olabilir, sirkülasyon pompasının arızalanması, basınç problemleri, petek kirliliği, petekte hava olması v.s. gibi. Yerinde kontrole gittiğimizde kalorifer peteklerinde problem olduğunu tespit ettik. Hepsi bakımsızlıktan kanallarda suyun devir daimi zor yaptığını tespit ettik ve kalorifer petek temizliği hizmetini yerine getirdik ve istenilen ısı verimini tekrar sağladık.

Firmamız Kalorifer peteklerinin temizliğini cihaz yardımıyla profesyonel olarak yapmaktadır. Kalorifer petekleri;

* Peteklerin alt kısımlarının ısınmaması

* Kombi derecesini yükseltmenize rağmen ısı gitmemesi * Kombinize en uzak olan petek hiç ısınmaması * Kombinin kirlilik nedeni ile sirkülasyon arızası vermesi

* Peteklerinizi 3 yıl ve daha uzun zaman temizlik yapılmaması

* Kombi filtresi sürekli tıkanması

gibi hata ve arızalar verdiğinde kalorifer peteklerinin mutlaka temizliğinin yapılmasının habercisidir. Kombi petek tesisatı, kapalı devre ısıtma sistemidir. Tesisat ve kombi bağlandıktan sonra, kombinin altındaki su basınç musluğundan tesisatın içerisine 1,5 bar su basılır ve sonra bu musluk kapatılır. kombi bakımı ve petek temizliği Tesisata basılan bu su sistemin içerisinde uzun yıllar dolaşır, dolaşan su özelliğini kaybeder koyulaşır, pas ve kireçlenmelere yol açar. Koyulaşan ve paslanan sistemdeki suyu kombi peteklerin içerisinde rahat dolaştıramaz bu nedenle peteklerin bir bölümü soğuk kalır. Ankara Kayra Tesisat Kalorifer Petek Temizleme ile bu sıkıntılardan kurtulun… Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

* 1- Sistemdeki Suyun Tahliyesi: Kombi servis Petek temizleme işlemi kombi petek sistemindeki suyun banyodaki petekten boşaltılması ile başlar sistemdeki su bir kova yardımı ile yere dökülmeden alınır.

* 2- Kombinin Tesisattan Ayrılması: Ankara Kayra Petek Temizleme İşlemi profesyonel olarak yapılabilmesi için profesyonel bir makine gerekir. Gerçek bir temizleme işlemi asla kombi tesisata bağlıyken olmaz. Kombi tesisattan ayrı değilse göstermelik bir temizleme yapılmış olur.

* 3- Makinesinin Tesisata Bağlaması: Petek temizleme makinesi ıslak zemin olan banyodan sökülen havlupan yada peteğin yerine bağlanır. Petek temizleme makinesinin banyodan bağlanma nedeni yere su dökülme ihtimali peteklerden çıkan pis suyun klozete atılması ve durulama suyunun alınması en kolay yer olduğu için tercih edilir.

* 4- Tek tek peteklerin temizlenmesi: Tek tek petek temizleme işleminde en çok sorulan soru makine peteklerin yanına mı getiriliyor? Hayır makine yine banyoda kalıyor. Örneğin 8 tane petek olan bir dairede peteklerin 7 tanesinin vanası kapatılıyor böylece açık bırakılan petek temizleniyor. Bu Petek Temizlendikten sonra vanası kapatılıp diğer peteğe geçiliyor.

* 5- Kombi Pislik Tutucuyu Temizlenmesi: Kombi pislik tutucunun görevi petek tesisatının içerisinde olan pislikleri kombiye girişini önlemektir. Zaman la tesisatın içerisinde oluşan tortu ve paslar pislik tutucuyu tıkar ve kombi sirkülasyonunu olumsuz etkiler. Petek ve hatların en kısa sürede temizlenmesi gerektiğine işaret eder.

* 6- Sisteme Suyun Basılması: Petek temizleme işlemi bittikten sonra kombi kombinin içerisine kullanma kılavuzunda belirtildiği kadar su doldurulur ve göstergeden takip edilir.