Proje Açıklaması

Ankara Batıkent Kombi Arıza Giderme

Ankara Batıkent Kombi Arıza Giderme ; Müşterimizin bize whatsapp üzerinden destek istemesiyle kombinin arızalı parçasının ne olduğunu çözdük. Müşterimiz kombiden su geldiğini ve kombinin yanmasına rağmen kaloriferlere ısının gitmediğini söylemiş biz de kendisine net arızanın ne olduğunun tam anlaşılması için Pompa devreye girmediğinde, rator mili adı verilen alandaki vida tornavida ile çevrildiğinde de çalışmıyor ise pompada arıza var demektir. Müşterimize by vida çevrildiğinde de pompanın çalışmadığını söylemesi üzerine devir daim pompasının arızalandığı kesinlik kazanmıştır. Kendisinin talebi ile bilgileri alınıp servis formu düzenlenerek arıza giderilmesi için evlerine gidilmiştir.

Kombi Devirdaim Pompası Arızası

Kombi sirkülasyon pompası, kombinin işlevselliğini sürdürmesi açısından önemli bir parçadır. Kombi devirdaim pompası arızası kombilerin birden açılıp kapanması ya da birden çalışması gibi durumlarda karşılaşılan bir problemdir. Bununla birlikte uzun süreli kullanım sebebiyle özelliğini kaybetmesi, parçalarının aşınması, tesisata içinde meydana gelen tortulaşma ve çamurlaşma, kireçlenme ve bakım yapılmaması sebebiyle arıza yapabilmektedir.

Kombi Devirdaim Pompası Görevi

Kombi devirdaim pompası piyasada Wilo ve Grundfos olmak üzere iki farklı marka adı altında satılmaktadır. Kombi devirdaim pompası, ana karttan aldığı komut ile kombi içindeki ve tesisattaki suyu, kombi ve tesisatın içinde dolaştırmakla görevlidir. Kombi devirdaim pompası aynı zamanda sirkülasyon pompası olarak da adlandırılmaktadır.

Kombi Devirdaim Pompa Arızası Nasıl Çözülür?

Kombi devirdaim pompa arızası sadece uzman teknik servis ekipleri tarafından belirlenebilir. Yapılan kontrollerde devirdaim pompası arıza yapmışsa, pompanın tamiri yapılır, tamiri yapılamıyorsa yenisi ile değiştirilir.

Kombilerde yaşanan bu tür arızaların ortaya çıkmasını engellemek için kombilerinizin mutlaka periyodik olarak bakımını yaptırmalısınız.

Müşterimizin kombisinin devirdaim pompası sökülerek bozulan ve aşınan parçası değiştirilmiş, temizliği ve bakımı yapılarak firmamızda testi yapılmış ve arızası giderilmiştir. Bu pompa bazen ne kadar onarım yapılsa da düzelmeyebilir ve yenisi ile değiştirme durumu ortaya çıkmaktadır. Bu arızanın önüne geçmenin en iyi yolu kombinizi zamanında periyodik bakımlarını mutlaka yaptırmanızdır.