Auer Arıza İşaret ve Kodları

Auer Arıza İşaret ve Kodları aşağıda sizlere sunulmuştur. Bazı arızaların düzeltmesi kolay olabiliyor. Ancak servis gerektiren durumlarında kod ve işaretleri de bulunmaktadır. Bu durumda bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamız Ankara‘nın tüm ilçe ve semtlerine 7/24 hizmet vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, Profesyonel Personelleri ve Uygun Fiyatlarla hizmet vermektedir.

AUER MAXİMAX KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Auer Arıza İşaret ve KodlarıAuer Maximax model kombiler arızalandığında  ekranda “açık ağızlı anahtar simgesi” belirir. Anahtar simgesini gördüğünüzde “R” yazan küçük reset düğmesine basmanız gerekir. “R” düğmesine bastığınız an ekranda arıza kodu belirecektir. Bu arıza kodu, arızanın anlamını ve sebeplerini ifade eder. Aşağıda arıza kodları ve sebepleri ile birlikte çözüm seçenekleri sunulmuştur.

Auer Maximax LP Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı Arızası

Kombinin sol altında bulunan basınç göstergesine bakacak olursanız, basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Sağ alt kısımda bulunan mavi ya da siyah doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirip basınç göstergesi 1,5 bar olana kadar su doldurmalısınız. İşlem sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Uygulama bitiminde sorun çözümlenecektir. Arızada düzelme olmazsa eğer “R” konumlu reset düğmesine basabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrası arızada düzelme olmazsa Servis yardımı almalısınız.

Auer Maximax HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma Arızası

Öncelikle “R” konumlu reset düğmesine basarak kombinizi birkaç kez resetleyiniz. Kombiniz kış modundaysa yani kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarının açık olduğundan ve en azından 2 kalorifer peteğinin  vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombi altındaki tesisat boruları üzerindeki vanalar da açık olmalıdır. Bu kontrollerden sonra arızada yine bir düzelme olmuyorsa eğer; kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir. Devir daim pompası sıkışmış olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Üç yollu vanada sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayınız.

Auer Maximax AF Arıza Kodu :  Prosestat Arızası

Bu arıza durumu kombinin baca sisteminde bir sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombide fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde bir problem olup olmadığını karta bildiren prosestadın arızalı olabileceğini belirtir. Prosestatın yanı sıra sorun fan ya da elektronik kartta da meydana gelmiş olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için uzman servis yardımı almalısınız.

Auer Maximax Hb Arıza Kodu :  Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş hattı borusunun üzerinnde bulunan sensörde sorun olabileceğini belirtir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda kısa devre ya da kopukluk da söz konusu olabilir. Arızanın kesin teşhisi ve çözümü için servisi yardımı alınız.

Auer Maximax db Arıza Kodu : Kullanım Suyu Sensörü Arızası

Kullanım suyu çıkış borusu üstünde bulunan sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda kopma ya da kısa devre  problemlerinde de ekranda bu hata kodu yer alır. Arızanın önce tespit edilmesi sonra onarılması açısından servis yardımı alınız.

Auer Maximax Anahtar ve Alev Üzerine / İşareti Arızası :  Ateşleme Hatası

En çok meydana gelen  arıza durumlarından biridir. Kombinin başarılı bir şekilde ateşleme işlemini yapamadığını belirtir. Bu sorunda servis çağırmadan önce dairenizdeki gaz olduğundan emin olmanız gerekir. Gaz vanalarının açık şekilde olması gerekmektedir. Ayrıca kombini  gaz girişindeki vananın açık olduğundan emin olmanız gerekir. Gaz kontrolü sonrasında gaz ile alakalı sorun yoksa eğer Maximax model kombinize “R” konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Arıza tekrarı halinde reset işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmiyorsa eğer başka bir işlem yapmadan mutlaka servisi aramalısınız. Bu gibi sorunlarda; gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında) bir problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Auer Maximax C1 Arıza Kodu :  Düşük Voltaj Arızası

Gaz valfinin çalışması için bobinlerine yeterli akımın gelmediğini belirten bir arıza durumudur. Gaz valfi açılamadığından cihaz ateşleme işlemini başarılı bir şekilde yapamaz ve kombi çalışmaz ve bu arızayı verir. Bu gibi durumlarda sorun gaz valfinde veya elektronik kartta olabilir. Ayrıca kablo grubunda da sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servis yardımı almanızı öneririz.

AUER DİĞER KOMBİ MODELLERİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Auer Kombi 101 hata kodu:Bu hata kodu ekranda belirdiği zaman kombinin aşırı ısınma yaşadığı anlamı gelmektedir.Yapılması gereken şey kombiyi kapatıp yetkili servis çağırmaktır.

Auer Kombi 501 Hata Kodu:Bu hata kodu kombinin ateşleme sorunu olduğu veya alev olmadığı anlamına gelir.Anında kombiyi kapatıp  servis çağırılmalıdır.

Auer Kombi 103-104-105-106-107 Hata Kodu: Bu hata kodu yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. servise başvurulmalıdır.

Auer Kombi 601 Hata Kodu: Bu hata kodu egzos dumanı tahliye arızası anlamına gelmekte olup ciddi bir arızadır önem derecesi yüksektir dolayısıyla kombi kapanıp servis gelene kadar herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Auer Kombi 305-306-307 Hata Kodu: Bu hata kodu elektronik kart arızası anlamına gelmekte olup yapılacak tek şey servis çağırıp kart değişiminin yapılması olmalıdır.

Auer Kombi 607-677 Hata Kodu: Bu hata kodu anakart arızası anlamına gelmekte olup tek yapılacak işlem garantisi varsa servisten kombinin değişimini istemek garantisi yok ise servisin teşhis ve tamir işlemini tamamlamasını sağlamak olmalıdır.

Auer kombi ile ilgili genelde oluşan arıza hata kodları yukarıdaki şekildeki gibi olup özet çıkarmak gerekirse kombi gibi can ve mal kaybının yaşanabileceği tüm elektronik cihazlarda yapılması gereken tek şey servis çağırmak olmalıdır.