Ariston Arıza İşaret ve Kodları

Ariston Arıza İşaret ve Kodları aşağıda sizlere sunulmuştur. Bazı arızaların düzeltmesi kolay olabiliyor. Ancak servis gerektiren durumlarında kod ve işaretleri de bulunmaktadır. Bu durumda bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamız Ankara‘nın tüm ilçe ve semtlerine 7/24 hizmet vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, Profesyonel Personelleri ve Uygun Fiyatlarla hizmet vermektedir.

Ariston Clas One Arıza Kodları

Clas One Arıza Kodları

Ariston Clas One Servisi AnkaraAriston clas one arıza kodları, Ariston Yoğuşmalı kombi cihazları üzerinde görülen SP1 SP2 SP3 arıza kodları cihazın durmasına neden olmaktadır.

Ariston yoğuşmalı kombi modelleri üzerinde yoğuşma ünitesinde veya ateşleme kısmında ortaya çıkan arızalar bu kodun gösterilmesine neden olabilmektedir. Kombiniz sistem kontrollerini tam olarak sağladıktan sonra ilk ateşleme denemesini gerçekleştirmektedir. Eğer ateşleme denemesi yapıldıktan sonra yanma oluşmaması durumunda arıza kodlarını göstermektedir. Ariston Clas One Arıza Kodlarının anlamı şu şekildedir;

Ariston Clas One SP1 Arıza Kodu

Kombi üzerinde başarısız ateşleme olduğunuz göstermektedir. Kombi üzerinde arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmesi gerekir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir. Bu tür arızalarda Ariston kombi servisinden destek almanız gerekir. Bizimle iletişime geçiniz.

Ariston Clas One SP2 Arıza Kodu

Kombi ikinci ateşlemeyi de başaramadı. Kombi üzerinde çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak soket ve bağlantıları detaylı olarak incelenmelidir.  Gaz valfi kontrolleri uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Bizimle iletişime geçiniz.

Ariston Clas One SP3 Arıza Kodu

Kombi üzerinde üçüncü ateşleme başarısız oldu. Kombi üzerinden arızanın çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak, soket bağlantıları doğru şekilde incelenmelidir.  Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Hata Kodları

Ariston Clas One 501 Arıza Kodu

Alev algılanmadığı zaman ekran üzerinde gösterilen arıza problemidir. İyon sistemi kart bağlantıları doğru şekilde kontrol edilmelidir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas One 504 Arıza Kodu

Alevlenme arızası ortaya çıktığı zaman gösterilen kod olarak yer alır. Ateşleme iyonizasyon sistemleri ya da bağlantıları kontrol edilmesi gerekir.

Alevlenme hataları ortaya çıktığı zaman kombi üzerinde gaz olduğu kontrol edilmelidir. Fatura ya da doğalgaz altyapı çalışmaları nedeniyle kombi üzerinde gaz kesintisi ortaya çıkabilir. Gaz kesintilerini kontrol edebilmenin en kolay yolları arasında doğalgazla çalışmaya devam eden ocağın çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesidir. Altyapı çalışmaları esnasında gaz basıncının normal seviyenin altına düşmesi gibi nedenlerden dolayı kombi ekranı üzerinde alevlenme ile ilgili arıza kodu görüntülenebilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas Evo Arıza Kodları

Clas Evo Arıza Kodları

Ariston Evo Kombi ServisiAriston Clas Evo Arıza Kodları. Özellikle kış aylarından evimizin en önemli elektronik ürünleri arasında yer alan kombiler bazı dönemlerde bozulabilmektedir. Bu yazımızda sizlere Ariston marka kombilerin arıza kodlarından bahsedeceğiz.Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler. Ariston Clas Evo Arıza Kodları model kombiler için geçerlidir.

Ariston 101 Hata Kodu

Kombi aşırı ısınma sorunu

Kombi aşırı ısınırsa termostat emniyet amacı ile devreye girmektedir. Cihaz içerisinde su sıcaklığı maksimum değeri aşabilir. Bu tür arıza kodlarında servis öncesi kombi cihazının kalorifer vanalarını, tesisat vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kombi türlerinde vanaların kapalı değil açık olması son derece önemlidir. Kombiyi kapalı şekilde görürseniz mutlaka açmanız gerekir. Daha sonra ise reset bölümüne basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza üzerinde düzelme durumu olmaması durumunda üç yollu vanada sorun görülebilir. Kombi arıza tespiti edilerek onarılması için Ariston Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston 501 Hata Kodu

Kombi içerisinde Brülörde yanma bulunmuyor

Ateşleme sistemlerinde bir sorun olması durumunda ortaya çıkan arıza kodlarıdır. Bu arıza sorunun teknik olarak servis öncesinde gaz girişi kontrol edilmelidir. Gaz giriş bölümleri açık durumda olması gerekmektedir. Daha sonra ise “reset” düğmesine basarak makineyi resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmemesi durumunda başka sorunlar neden olabilir. Arızanın tespit edilmesi için hemen servis desteği almanızı sizlere öneriyoruz. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston 103-104-105-106-107 Hata Kodu

Kombi içerisinde yetersiz su dolaşım

Bu arıza sorunu ise tesisat suyunun azalmaya başladığını gösterir ya da tesisat içerisinde suyun dolaşmadığını söyleyebilir. İlk olarak panelin sol tarafında yer alan bar göstergesine bakmanız gerekir. Gösterge 1 barın altında olması durumunda su basma işlemini yapabilirsiniz. Ariston Clas model kombi modellerinin sağ alt bölgesinde yer alan mavi doldurma musluğunu sol tarafa çevirip açmanız gerekir. İşlem sonrasında ise doldurma musluğunu kapatmalısınız. Arıza düzelmemesi durumunda eğer “reset” düğmesine basarak resetleme işlemini yapmanız gerekir. Arıza durumu devam etmesi durumunda ya da basınç ideal konumda yer alıyorsa kombide su dolaşımı olmamaktadır. Bu tür durumlarda pompa arızalı olarak yer alabilir ve devir daim yapamayabilir. Arıza tam olarak tespit edilerek çözümlenmesi için mutlaka Ariston Servisi ile görüşmelisiniz. iston Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston 601 Hata Kodu

Kombide Atık gaz tahliye sorunu

Clas model kombi modellerinde atık gaz sorunu olduğunu açıklamaktadır. Farklı bir nedenden dolayı atık gaz dışarı gönderilememektedir. Cihazın farklılık durumuna bağlı şekilde değişebilen bu arıza durumunda Clas hermetik kombilerde farklı sorunlar görülebilir. Baca uzun olması durumunda ya da baca yerinden çıkıyorsa yine bu sorun görülebilmektedir. Clas bacalı kombi modellerinde baca sensörü arızası, da yine bu sorunun ortaya çıktığını gösterir. Bu sorunla karşılaştığınız durumlarda cihaza müdahale etmemeniz gerekir. Müdahalede bulunmaya gerek kalmadan mutlaka uzman servis ekiplerinden yardım almanız tavsiye edilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston 305-306-307 Hata Kodu

Kombi üzerinde ana kart arızası

Anakart üzerinde kablolarında ya da bağlantılarında sorun olduğunu göstermektedir. Böyle bir sorun olduğu zaman teknik konuda cihaza bir müdahale yapmadan mutlaka servisi aramanız gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Egis Arıza Kodları

Egis Arıza Kodları

Ariston Egis Kombi ServisAriston Egis Arıza Kodları Kombide yer alan arızaların tüm kodları birer anlam içeriyor ve kullanıcılar bu anlamlara göre kombilerinde ki sorunu anlayabiliyor. Bazı zamanlar çözüm sağlanabilirken, bazı zamanlar ise teknik servisten çözüm almaları gerekiyor. Bu gibi durumlarda arıza kodlarına yabancı kalmamanız adına Ariston Egis Arıza Kodları sizin için derledik.

Ariston egis 90 Işığı + Kırmızı Işık

Kombi üzerinde aşırı ısınma problemi

Böyle bir sorun olduğu zaman ilk olarak “reset” düğmesine basarak kombiye reset atmanız gerekir. Arıza problemlerinde düzelme olmaması durumunda ve cihaz petek konumunda yer alıyorsa kombi altında yer alan tesisat boruları üzerindeki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Vanalar kapalı olarak açmanız önemlidir. Vanalar açık olarak yer almasına rağmen arızanın devam etmesi durumunda ana eşanjörde sorun olabilir. Arıza ancak Ariston kombi servisi tarafından yerinde görülür ise net tespit yapılabilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 50 ve 60 Işığı + Sarı Işık

Kombi içerisinde su basıncı yetersiz bulunuyor

Ariston Egis model kombi üzerinde ekranın sol tarafında yer alan bar göstergesine bakmanız gerekir. Bar göstergesi 1 in altında bulunmaktadır. Tesisat su basıncının yetersiz olarak yer aldığını göstermektedir. Egis model kombi cihazlarınızın sağ alt bölümünde monteli şekilde olan mavi çiçek şekline benzer bölgeye gelene kadar su basmalısınız. Bu değere gelinmesi durumunda doldurma musluğu kapatılmalıdır. Arıza durumu düzelmektedir. Düzelmemesi durumunda “reset” düğmesine basabilirsiniz. Arıza sorunlarının devamlı olarak yaşandığı durumlarda Ariston Servisi yardımı almanız gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 60 ve 70 Işığı + Sarı Işık

Kombi kalorifer sensör problemi.

Böyle bir sorun olduğu zaman cihaza bir uygulama yapmamanız gerekir. Kalorifer arızalı olabilir. Bununla beraber kombi ntc kabloları üzerinde sorun olabilir ya da ntc boruları nem yapabilir. Arızanın tespit edilerek çözülmesi için kombi servisinden destek almanız gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 70 Işığı ve Sarı Işık

Kombi de EEPROM arızası sorunu

Anakart üzerinde yer alan entegrede problem olduğunu göstermetkedir. Bu arıza durumunda anakart bölgesine müdahale edilerek sorunun çözüme ulaştırılması gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 80 Işığı ve Sarı

Anakart ile kumanda arasında iletişim bozukluğu

Kumanda panosu üzerinden anakarta bilgi aktarmadığında ortaya çıkar. Bu sorunda cihaza müdahale etmemelisiniz. Bzimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 40-50-60-70-80 Işığı ve Sarı Işık

Resetleme maksimum seviyeye gelmiş

Kombi cihazlarınızın 15 dakika içerisinde çok fazla resetlendiğini gösterir.. Sorun düzelmezse servisi arayabilirsiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston egis 70 Işığı Yanıp Sönüyor + Kırmızı

Kombi anakart sorunu

Anakart ile alakalı olarak problem olduğunu göstere arıza kodlarından bir tanesidir. Bu arıza durumunda anakart tamir veya değişim uygulaması gerekmektedir. Bu konuda net tespit yapılarak sorun giderilmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodları

Clas X Arıza Kodları

Ariston Class x Kombi ServisiDoğalgazlı evler içerisinde en önemli makineler arasında kombiler yer almaktadır. Ev içerisinde devamlı olarak çalışan ve kış zamanlarında yoğun efor sunan bu cihazlar, bazen bu tempoya yenik düşebilmektedir.

Kombiler üzerinde çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların nedenleri bazı zamanlarda kullanıcılar bilememektedir. Bu yüzde kombi üzerinde arıza konusunda bilgi vermeye yönelik bir çok ipucu yer almaktadır.Özellikle dijital ekranı bulunan kombiler üzerinde arıza kodları ekranda görünmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 101

Kombi üzerinde çeşitli sorunlar nedeniyle ısınma meydana gelmesi durumunda bu sorun ortaya çıkmaktadır. Cihazı bu dönem içerisinde dinlendirmeniz ve Kayra Ariston Kombi Servisini aramanız gerekmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 103 – 104 – 105 – 106 – 107

Kombi cihazı içerisinde sirkülasyon durumunun yetersiz olarak yer aldığını ve su durumunda herhangi bir problem olduğunu gösteren arıza kodlarıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 110

Isıtma ile ilgili olarak sensörde kısa devre olduğunu göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 112

Isıtma ile ilgili olarak kombi üzerinde sensörde sorun bulunduğunu ya da kısa devre olduğunun uyarısını verir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 114

Kombi cihazlarına ait dış sensörlerle ilgili bir problemin bulunduğu ya da sensörlerde kısa devre meydana geldiğini göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 116

Kombi üzerinde yer alan ısıtma termostatının arızalı yada sorunlu olduğunu göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 1P1 – 1P2 – 1P3

Ariston kombi modelinin akışlarını, sirkülasyonunu ve atık boşaltım uygulamalarının arızalı olduğunu göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 201

Kombilerinizin sıcak su durumlarına etki edecek olan sensörde bir açık meydana geldiğini göstermektedir. Bu arıza ayrıca sensörün herhangi bir sebep nedeniyle kısa devre yapmış olacağını göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 202

Su tankı üzerinde yer alan su seviyesinde azalma yer aldığını, su takında bulunan sensörlerde herhangi bir kısa devre ya da arıza olduğunu bildirmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 203

Kombi cihazlarınızın elektronik devreleri üzerinde yer alan anahtarla sensörlerinin birçok sebepten ötürü kısa devre yapabileceğini ve sensörlerde bir bozulma meydana geldiğini göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 204

Kombi üzerinde yer alan ve kombinizin en önemli parçaları arasında bulunan güneş kolektör sensöründe herhangi bir kısa devre olduğunu göstermektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Clas X Arıza Kodu 205

Güneş kolektörü içerisine su girmesi ve bu yüzden sensörlerin kısa devre yaptığını göstermektedir. Bu tür durumlar Kayra ariston kombi servisine başvurmanız gerekmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 207

Kombi üzerinde yer alan güneş manifoldun da ısındığını göstermektedir. Kombinizi dinlendirmeniz önerilir.

Ariston Uno Kombi Arıza Kodları

Uno Kombi Arıza Kodları

Ariston Uno Kombi servisEski modeller arasında olan Ariston Uno kombi arıza kodları veriliyor. Arıza kodlarının çözümlenmesi için çözüm önerileri verilmiştir.

Alev Üzerine X İşareti Olan Kırmızı Led Yanıyorsa

Gerçekleşecek olan problemler arasında arıza kodları içinde alev üzerine X işareti olan kırmızı led yanması söz konusu olabilir. Bu şeklide bir problem olduğunda, sorun cihaz bir sebeple ateşleme konusunda başarılı olamıyor demektir. İlk çözümün gerçekleşmesi, elbette gaz gelmeme sorununun önüne geçilmesi içindir. Gaz gelmediği sürece ateşleme problemi yaşanacaktır. Eğer kombiye gaz geliyorsa ve buna rağmen alev üzerine X işareti olan kırmızı led yanıyorsa, bu durumda direkt olarak R tuşunu kullanacaksınız. Resetleme işleminin maksimum 3 kere yapılması gerekiyor. Resetlemenin sonrasında eğer problem hala devam ediyorsa; direkt olarak personel çağırmanız gerekiyor.Müdahale tehlikeli olduğundan, mutlaka sorununun çözümü için kombi servisi ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır. Bizi Arayın.

Ariston Unu Kombi SevisiAlev Üzerine X Led (Kırmızı) ve Baca Ledi (Sarı) Yanıyorsa

Yaşanabilecek problemler arasında alev üzerine x led yani kırmızı, baca ledi olan sarı yanıyor ise sorun düşük basınç arızası demektir. Kombi arızaları kapsamında su basıncı sorunu varsa, çözüm için yapmanız gereken, direkt olarak panel üzerinde yer alan termometrenin kontrol edilmesi gerekiyor. Kombinin altında monteli olan siyah doldurma musluğu ile su basmanız gerekiyor. Su basma işleminin ardından problem hala devam ediyor ise direkt olarak R tuşundan reset yapmanız yeterli olacaktır. Resetleme sonrasında da problem devam ediyorsa, çözüm için direkt olarak ekip çağırmanız gerekiyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

Baca Simgesi Olan Sarı Led Yanıyorsa

Bu arıza atık gaz tahliye uyarısı olarak düşünülebilir. Arıza kodları içinde baca simgesi olan tuşun sarı led yanması durumunda görülür. Bu durumda ne yapılacağı hermetik ve bacalı olan kombilere göre değişecektir. Bunun için yapılacak olan müdahalede doğru adım atılması adına, kombinizin türüne göre davranmalısınız. Bacalı Uno model kombiler için baca sensörü arızası, baca tıkanıklığı ya da baca çekişinin yetersiz olduğunu göstermektedir. Bu durumda direkt olarak temizliğin olması için işlem yapılması gerekir. Baca temizliği konusunda bilgili olmayan kişilerin müdahale etmesi doğru olmayacaktır. Arıza durumunda hiçbir şekilde müdahale edilmemesi doğru olacağından, servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Servisi arayarak arıza durumunun sebebi ve çözümü servis yetkilisi tarafından yardımları alabilirsiniz. Kombi arızaları nasıl çözülür sorusunun yanıtını, direkt olarak tek tek arıza kodları üzerinden verilmiş olan yanıtlar kapsamında çözebilirsiniz. Tehlikeli olan ve sizin çözemeyeceğiniz sorunlar için ise iletişime geçebilirsiniz.

Ariston Microgenus Arıza Kodları

Microgenus Arıza Kodları

Ariston microgenus kombiA 01 Arıza Kodu

Karşılaşabilecek olduğunuz sorunlar arasında, arıza kodları kapsamında brülör yanmıyor sorunu söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda gaz geliyor mu? gelmiyor mu? diye bakmanız gerekiyor. Kombiye gaz gelmiyor ise gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Gaz olduğundan emin olduktan sonra diğer kontrolleri yapacaksınız. Kombiye gaz geliyor ise çözüm için direkt olarak R tuşunu kullanın. R tuşu, reset atmanız içindir. En fazla 3 kere Reset atarak çözüm arayabilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken, direkt olarak ekip çağırmak olacaktır. Bizimle İletişime Geçiniz.

A03 Arıza Kodu

Karşılaşabileceğiniz A03 arıza kodu, direkt olarak aşırı sıcaklık uyarısının verildiği arıza kodudur. Bu durumunda su sıcaklığının çok yükselmiş olduğu bildirilir. R konumlu düğmeye basmanız durumunda, direkt olarak arıza kodunu görmeniz halinde kombiyi resetlemeniz yeterli olabilir. Çoğu zaman ısınma probleminin bu şekilde çözüldüğünü söyleyebiliriz. Eğer sorun devam ediyor ise vanaları ve petekleri kontrol edin. Direkt olarak sorunun çözümlenmiş olduğunu görebilirsiniz. Eğer problem devam ediyorsa, sıcaklık probleminin giderilmesi için ariston kombi arıza servisi iletişim bilgileri üzerinden hareket edebilirsiniz.

A64 – A97 – A98 – A99 Arıza Kodu

Yukarıda verilen arıza kodlarının tamamı, fonksiyon sorununun olduğunu gösteriyor. Bunun için kişinin hiçbir şeklide müdahale etmemesi şart. Problemin ne olduğu ve çözümün ne şekilde sağlanacak olduğu konusunda tespitin yapılması için servisin çağrılması gerekiyor. Direkt olarak servisi çağırıp, problemin çözümünün ekip tarafından gerçekleşmesi sağlanmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

E 02 Arıza Kodu

Kombi arıza kodları dahilinde olan E 02 arıza kodu da aynı şekilde problemin çözümlenmesini sağlayabileceğiniz kodlar arasında. Bu sorun pompa çalışırken devre dışı kalıyor demektir. Çözümü için yapmanız gereken direkt olarak basınca bakmak. Eğer basınç düşük ise su basarak basıncı yükseltebilirsiniz. Bu durumda problem çözülecektir. Ancak problem çözülmez ise kombiye reset atabilirsiniz. Reset sonrasında da problem devam ediyor ise bu durumda direkt olarak problemin çözümlenmesini sağlamak adına ekip çağırmalısınız. Bizimle İletişime Geçiniz.

E 04 Arıza Kodu

Sıcak su sensör devresi açık ya da kısa devre sorunu olarak nitelenebilir. Bu durumda müdahale edilmemesi şart kişinin yapabileceği bir şey olmadığından, sorunun çözülmesi için direkt olarak müdahale için servis ile iletişime geçmesi gerekiyor. Bizi arayın.

E 06 Arıza Kodu

Kalorifer çıkış sensör devresi açık demek oluyor. Çözümü için yapılması gereken kısa devrenin olmaması açısından kabloların kontrol edilmesi. Eğer bir sorun görmezseniz kalorifer sorununun çözülmesi kombi tamirinin yapılması için arıza kodları üzerinden çözümü sağlayacak olan ekip ile bağlantı kurabilirsiniz. Bizi arayın.

Ariston Matis Arıza Kodları

Matis Arıza Kodları

Arston Matis Kombi Arıza KodlarıAriston matis arıza kodları ve çözümleri aşağıda verilmiştir. Doğru müdahale ile kombinin sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

90 Ledi Yanıyor

Aşırı sıcaklık  hatası. Yaşanabilecek arıza kodları kapsamında, 90 ledinin yanması sorunu var. Bu durum, alev üzerine X işareti olan ışık da yanıyor anlamına gelir. Bunun çözülmesi için kombinin susuz olmadığına emin olmanız gerekiyor. Basınç düşük ise direkt olarak basıncı yükseltmek adına su basmalısınız. Özellikle 3 kalorifer vanasının da mutlaka açık olması gerek. Buna dikkat ederek, vananın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

40 50 Yanıp Sönüyor

Düşük basınç uyarısı, kombi tamiri gereken durumlar içinde 40 50 yanıp sönüyor probleminin olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum bacacı ışığının yanıp sönmesi demek. Problemin ortadan kaldırılması için tesisat su basıncının azaldığını yani tesisatın suya gereksinim olduğunu gösteren bir problem. Sizin bu sorunu çözmeniz için direkt olarak su basmanız gerekecek. Bunun dışında düzelme olmaz ise Reset de atabilirsiniz. En fazla 3 kere reset atmanızın ardından problem hala devam ediyor ise direkt olarak problemin çözümünün sağlanması için servis ile bağlantı kurmanız doğru olacaktır. Bizimle İletişime Geçiniz.

60 – 70 Yanıyor

Düşük basınç uyarısı kombi bloke hatası. Alev üzerine X işaretli ışık yanıyor olarak açıklanabilir. Cihaz düşük su basıncı. Uyarısı vermesine rağmen kullanılmaya devam ettiğinde bloke olacaktır. bu durum onu göstermektedir. Kişinin yapması gereken su basmaktır. Su basarak, direkt olarak problemin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kombi arıza kodları kapsamında yer alan bu sorunu dilerseniz direkt olarak su basarak çözün. Eğer problem devam ederse reset atın. Reset sonrasında herhangi bir değişim olmuyor ise yapılması gereken, ekip çağırmak olacak.

60 – 70 Yanıp Sönüyor

Isıtma kalorifer sistemi sensör hata uyarısı. Baca ışığının yanıp sönmesi durumunda, ısıtma sisteminde çıkış sıcaklık sensöründe, sensör borularında sorunun olabileceğini gösteren bir problem. Bu problemin çözümlenmesi için sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Müdahale tehlikeli olacağından, direkt olarak servis ile iletişime geçebilirsiniz. Bizi Arayın.

70 – 80 Yanıp Sönüyor

Isıtma kalorifer sistemi dönüş sensörü hatası. Baca ışığı yanıp sönüyor olması durumunda 70 – 80 yanıp sönüyor sorunu yaşanıyor demek. Bu durumda direkt olarak problemin çözümlenmesi için yapılması gereken, kabloların kontrol edilmesi. Eğer çözebilecek bir problem olduğunu tespit ederseniz müdahale edebilirsiniz. onun dışında sorunun çözümlenmesi için ekip çağırmanız en doğrusu olacaktır.

70 ve Baca Işığı Yanıp Sönüyor

Ana kart ekran kartı sorunu, cihazın beyninde olan problem bu arıza kodları arasında yer alıyor. Problemin çözümünün sizin tarafınızdan gerçekleşmesi zor olacaktır.gereke parça değişimi gerekse tam sorunun teşhisi profesyonel yardım almanızı gerektirir. Müdahale tehlikeli olacağından, mutlaka yapılması gereken ekip çağırmak olacaktır.

Ariston Genus X Arıza Kodları

Genus X Arıza Kodları

Ariston Genus X Kombi Kombiniz arızalı mı? Ariston Genus X arıza kodları üzerinden sunulan çözüm önerileri ile kombinin tamir edilmesi mümkün oluyor.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

Kombinin en önemli parçası olan anakart arıza gördüğünde, 305 – 306 – 307 arıza kodlarından birini görebilirsiniz. Arıza kodları dahilinde olan bu kodlar görüldüğünde, sizin hiçbir şekilde problemi çözemeyecek olduğunuzu bilmelisiniz. Ana kartta yaşanan bir sorun için kişinin müdahale etmesi son derece tehlikelidir. Bunun için yapılması gereken, çözümün sağlanması için arıza kodunun bildirilmesi ve profesyonel olan kombi servis yetkilileri aracılığı ile sorunun çözümlenmesinin sağlanması. Bizimle İletişime Geçiniz.

601 Arıza Kodu

Egsoz dumanı tahliye sorunu yaşanması 601 arıza kodu ile olacak. bunun için bu kodu görmeniz durumunda direkt olarak egsoz dumanı tahliye probleminin yaşandığını bilmelisiniz. Atık gaz sistem sorunu olarak da isimlendirilebilir. Hermetik için ya da diğer model kombiler için müdahale farklı olabiliyor. Bunun için Kayra ariston kombi servisi ile bağlantı kurmak ve problemin çözümlenmesi için talep oluşturmak en doğrusu olacaktır. Çözümün sağlanması halinde direkt olarak kombi kullanımı sağlanacaktı.

103 – 104 – 105 – 106 – 107 Arıza Kodu

Arıza kodlarının olduğu 103, 104, 105, 106, 107 kodları üzerinden direkt olarak arızanın olması söz konusu olabilir. Direkt olarak problemin ne olduğunu bilmelisiniz. Verilen tüm arıza kodları için dolaşım problemi olduğunu bilmeniz yeterli. Dolaşım probleminin çözümlenmesi için yapılması gereken su basmak. Bunun için doldurma düğmesini kullanabilirsiniz. Kısa süre içinde direkt olarak su basarak, problemin çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Su bastıktan sonra problem devam ediyor ise yapılması gereken resetleme olacak. maksimum olarak reset işleminin 3 kere yapılması önerilir. Fazlasının olmamasına dikkat etmelisiniz.

101 Arıza Kodu

Maksimum ısı uyarısının olması durumunda 101 arıza kodu görülüyor. Kombinizin aşırı derecede ısınmış olması demek, resetleme ile problemi çözebileceksiniz demek. Çok büyük bir problem olmaması durumunda direkt olarak reset atarak sorununun çözümlenmesi söz konusu olabilir. Bunun dışında direkt olarak arıza kodunu gördüğünüzde vanaları kontrol etmeniz önemlidir. vanaların kontrolünün sağlanmasından sonra hepsi açık ise ısınma sorununun  reset ile giderilmesi sağlanabilir. Ancak hala kombi arızaları kapsamında bir problem yaşanıyor ise yapmanız gereken ekip çağırmak olacaktır. ekip tarafından problemin ortadan kaldırılması çok daha hızlı şeklide olur. İletişime geçmeniz durumunda kısa sürede problem ortadan kaldırılır. Bizi Arayın.

Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları

Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları

Ariston Genus Premium Evo Plus Arıza Kodları101 Arıza Kodu

Aşırı ısınma olduğunda arıza kodları kapsamında olan 101 problemi direkt olarak karşınıza çıkacak. Aşırı ısınma probleminde kombiye göre, direkt olarak kombinin kendisini bloke etmesi de söz konusu olabiliyor.Isınma problemi yaşadığınızda ilk yapmanız gereken vanaları kontrol etmek olacak. direkt olarak kontrolünü sağlamanızın ardından ise vanalar kapalı ise açın. Ardından panel üzerinde yer alan RESET tuşunu kullanın. Resetlemeniz durumunda ısınma sorununun önüne geçilmesi mümkün olacaktır. 3 kere reset atıldıktan sonra eğer hala bir düzelme yoksa, mutlaka profesyonel yardım almanız gerekiyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

103 – 104 – 105 – 106 – 107 Arıza Kodu

Akış kontrol sorunu olması demek,yukarıda verilen kodlardan birinin problem olması demek oluyor. Bunun için direkt olarak basın. Düşük ise yani bir bar değerinin altında ise 1.5 bara kadar yükseltme yapabilirsiniz. Su basarak barın yükseltilmesi sağlanabilir.Bunun dışında yapabilecek olduğunuz bir müdahale yok. Su bastıktan sonra bir süre bekleyin. Problem hala devam ediyor ise resetleme yapın. Çözümlenmediyse profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır. Bizimle İletişime Geçiniz.

108 Arıza Kodu

Su basıncı düşük anlamında. Bunun için 1 barın altında olması yeterli. Problemin ortadan kalkması için su basılması gerekiyor. bunu siz de yapabilirsiniz. kombi tamiri kapsamında sizin müdahale edebilecek olduğunuz bir kod. 1.5 a kadar su basın. Sonrasında problemin çözümlenmiş olması gerekiyor dilerseniz direkt olarak resetleme de yaparak, sorunu ortadan kaldırın. Ancak yaptığınız müdahalelere rağmen problem ortadan kalkmıyor ise profesyonel yardım almanız gerekecektir.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

PBC arızası ana kart problemi, kazan ekranında beliren hata kodu elektronik kartta bir problem olduğunu gösterir.Bunun çözümlenmesi için sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Problem kartta olduğundan, Kayra Ariston kombi servisi ile çözümlenmesi gerekecek. Bunun için iletişime geçerek, yardım talep etmeniz en doğrusudur.

501 Arıza Kodu

Alev eksikliği olarak nitelendirilebilecek olan problemler arasında. Ateşleme problemi yaşanması durumunda ilk olarak yapmanız gereken, cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol etmek. Eğer gaz geliyor ise problemi çözmek adına ilk adımınız resetleme işlemi olacak. Reset atmak istemeniz durumunda, direkt olarak problem ortadan kalkabilir. Ancak sorun devam ediyor ise maksimum 3 kereye kadar resetleme işlemine devam edebilirsiniz. Düzelmezse Bizimle İletişime Geçiniz.

Kombi sorunları direkt olarak çözümlenebilecek sorunlar olduğunda çözümü sağlayabilirsiniz. Ancak müdahalenin olmaması gereken durumlarda ekipten yardım almanız önemlidir. Profesyonel şekilde hizmet verilmesi durumunda, kombinizin sorununun kalıcı şekilde ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.  Kayra Ariston kombi servisi sayesinde, direkt olarak yaşanan kombi probleminin ortadan kaldırılması söz konusudur. Direkt olarak iletişime geçerek, problemin çözümlenmesini sağlamanız mümkün.

Ariston Genus One Arıza Kodları

Genus One Arıza Kodları

Ariston Genus One Kombi Arıza KodlarıAriston genus one arıza kodları ve çözümleri için müdahaleler aşağıda verilmiştir. Uygulayarak kombinizi kontrol edebilirsiniz.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

Kombi arıza kodları dahilinde olan 305 – 306 – 307 kodları demek ana kart arızası demektir. Kombide ana kartta sorun olması durumunda, çözüm için ya olması gereken reset düğmesinin kullanılması. Resetleme yaparak problemin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak reset sonucunda da kombide değişim olmuyor ise yapabileceğiniz farklı bir müdahale güvenli olmayacaktır. Bunun için profesyonel destek almanız önemlidir. Bizimle İletişime Geçiniz.

601 Arıza Kodu

601 arıza kodu, egzos dumanı tahliye sorununun yaşanması demek olacak. Hava akış sorunu, yani atık gaz sistem sorunu olarak problem biliniyor. Genus model kombilerin bacalı ve hermetik olmasına göre yapılacak olan müdahalenin de değişmesi söz konusu.Bunun için kişinin müdahale etmeden önce nasıl bir müdahale gerektiği konusunda kombi arızaları kapsamında bilgi sahibi olması gerekebilir. Bunun için böyle bir sorun yaşanması durumunda çözümü için profesyonel yardım alabilirsiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

111 Arıza Kodu

111 arıza kodu ile yaşanan problem yetersiz su basıncı demek oluyor. Doldurma tuşu sayesinde otomatik olarak problemin çözümü için talep sunmanız mümkün olacak. bunun için direkt olarak arıza kodunu görmeniz durumunda doldurma tuşuna basın ve sorunun ortadan kalkmasını sağlayın. Eğer doldurma tuşu ile problem çözümlenmiyor ise reset butonunu kullanın. Resetleme işlemi ile direkt olarak problemin çözümlenmesini sağlamanız mümkün olabilir.

501 Arıza Kodu

Ateşleme sorunu, 501 olarak görülüyor. Bunun çözümü için kontrol şart. Gaz gelip gelmiyor olduğunu kontrol ederek, direkt olarak çözümü sağlayabilirsiniz. Gaz geliyor ise bu şeklide bir sorun farklı bir nedenden dolayı yaşanıyor olabilir. Çözümü için yapılması gereken ise R tuşu olacak. resetleyerek problemin ortadan kalkmasını deneyin.Ancak hala problem devam ediyor ise ateşle sorununun çözülmesi için ekipten destek almanız en doğrusu olacaktır. bu aşamada yapılacak olan müdahaleler tehlikeli olabilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

101 Arıza Kodu

Maksimum ısı uyarısı direkt olarak 101 şeklinde görülür. Isının düşürülmesi için reset en doğrusu olacak.vanaların kapalı olmadığından emin olduktan sonra arıza kodunun ortadan kalkması için resetleme de yapabilirsiniz.

Ariston Cares Premium Arıza Kodları

Cares Premium Arıza Kodları

Ariston cares Arıza Kodları101 Arıza Kodu

Aşırı ısınma sorunudur.

Su sıcaklığının olağandan yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kombinizin su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise 1.5 bara kadar yükseltin. Basıncın normal olduğu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise, resetleme işlemini 3 kez tekrar edebilirsiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer sorunun tesbiti ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 103 / 104 / 105 / 106 / 107 / 108 Arıza Kodu

Yetersiz dolaşım sorunudur.

Kombi ekranında beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle kombinizdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşük durumda ise kombiye su basmanız gerekir. Cares Premium 24 model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 305 / 306 / 307 Arıza Kodu

P.C.B. hatası demektir.

Kombi bu arıza kodlarından herhangi birini verdiğinde çalışmayacaktır. Arızanın nedenine kısaca  Elektronik kart sorunu da diyebiliriz. Teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Elektronik kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servis yardımı almanız gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 501 Arızası

Ateşleme Sorunu

Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kombinin ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Cares Premium 24 model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizdeki ocağı yakarak gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız. Bizimle İletişime Geçiniz.

Ariston Alteas One Net/Clas One Arıza Kodları

Alteas One Net/Clas One Arıza Kodları

Ariston Arteas Kombi Arıza Kodları101 Arızası

Aşırı ısınma problemi.

Arıza durumunda önce kombi su basıncına bakın. Basıncın 1.5 bar olduğundan emin olun. Basınç düşükse cihaza su basarak basıncı ideal seviyeye getirin. Petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Ardından kombiyi resetlemeyi deneyin. Arıza düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Sonuç yine değişmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Tesisatta, filtrede tıkanıklık olabilir. Ayrıca eşanjör, pompa, sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

103/104/105/107 Arızası

Yetersiz devir daim sorunu.

Arıza durumunda kombi basıncı düşükse su basmalı, petek ve tesisat vanaları kapalıysa açmalı, kombiyi resetlemelisiniz. Bu işlemlerden sonra da sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Tesisat veya filtre tıkalı olabilir. Kombide; pompa, eşanjör gibi parçalarda sorun olabilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

108 Arızası

Düşük basınç sorunu.

Arıza durumunda ekranda “su doldurma gerekiyor” yazısı da belirecektir. Bu arızayla karşılaştığınızda kombi basıncı yetersiz demektir ve kombiye su basmanız gerekir. Kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile basıncı 1.5 bara kadar çıkarmalısınız. İşlem bitiminde doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. İşlemi yapamazsanız, işlem sonrası sorun düzelmezse veya işlemi şu sıralar çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız. Bizimle İletişime Geçiniz.

110 Arızası

Çıkış sensörü sorunu.

Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Kalorifer çıkış sensöründe, sensör bağlantı soketlerinde veya bağlantı kablolarında sorun olabilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

305/306/307 Arızası

PCB arızası.

Arıza durumuyla karşılaştığınızda cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekir. İşlem bitiminde sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir. Kart arızası olma ihtimali yüksektir. Kartın tamiri-değişimi gerekebilir. Kablo bağlantılarında kısa devre veya kopukluk da olabilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

501 Arızası

Alev eksikliği.

Arıza durumu öncesi cihaz birkaç kez alev denemesi yapar. Bu alev denemeleri sırasında ekranda SP1, SP2, SP3 kodları belirir. SP1 ilk alev denemesinin başarısız olduğunu belirtir. SP2 ikinci alev denemesinin başarısız olduğunu belirtir. SP3 ise üçüncü alev denemesinin başarısız olduğunu belirtir. 3 alev denemesi de başarısız olursa kombi 501 arızasına yani alev eksikliği-gaz yokluğu arızasına geçer. Arıza durumunda dairede gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz kesintisi durumu yoksa eğer, kombiye de gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Bu işleme rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Elektronik kart, gaz armatörü, elektrot gibi parçalarda sorun olabilir. Kombiyi yerinde incelemek gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.