Alarko Arıza İşaret ve Kodları

Alarko Arıza İşaret ve Kodları aşağıda sizlere sunulmuştur. Bazı arızaların düzeltmesi kolay olabiliyor. Ancak servis gerektiren durumlarında kod ve işaretleri de bulunmaktadır. Bu durumda bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamız Ankara‘nın tüm ilçe ve semtlerine 7/24 hizmet vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, Profesyonel Personelleri ve Uygun Fiyatlarla hizmet vermektedir.

Alarko Serena Hata Kodları

Serena (Eski Model) Hata Kodları

Alarko Serena Eski Model Hata KodlarıE01 Arıza Kodu

Ateşleme arızası.
►► Genelde çok sık yaşanan arıza kodlarından biri olmaktadır. Bu arıza durumunda servis öncesi konut içindeki gaza basılmalıdır. Gaz vanaları kapalı ise açmak gerekir. Kombiye de gaz geldiğinden emin olmanız şarttır. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz gelmekte ise resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme sonrasında arızanın devam ettiğini görürseniz eğer; anakart, gaz armatörü ya da elektrotlar ile alakalı bir sorun olabilir. Arıza ancak yerinde uzmanı tarafından görülür ise net tespit yapılabilir ve sorun çözümlenebilir. Bu konudaki yardımları almak üzere Alarko Servisi ile görüşmeniz gerekir. Bizimle iletişime geçiniz.

E02 Hata Kodu

Emniyet termostatı sorunu.
►► Aşırı ısınma sebebi ile emniyet termostatının açıldığını belirtir. Cihaz bu arıza kodunu verdiği zaman emniyette demektir ve bloke durumdadır. Öncelikle kombinize reset atmalısınız. Resetleme sonrasında tesisat ve kaloriferlerin vanalarına bakabilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz açık olacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Vanalar açık ise ve resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise; tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Pompa, ana eşanjör ya da üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın teşhisinin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramanız gerekir. Bizimle iletişime geçiniz.

H20 Hata Kodu

Düşük basınç problemi.
►► Tesisattaki mevcut suyun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Genelde çok sık karşınıza çıkabilir. Bu arıza durumunda cihaza ihtiyacı olan suyu basmak gerekir. Serena model kombinin sağında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altındadır. Yani basınç düşük demektir. Serena kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli ve tesisata 1,5 bar kadar su basılmalıdır. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Düzelme olmazsa eğer reset atabilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer, işlemi yapamıyorsanız veya arıza sıkça tekrar ediyorsa bizimle iletişime geçiniz.

E05 Hata Kodu

Kalorifer sensör problemi.
►► Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken en önemli şey servisi aramak ve yardım almaktır. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nemlenme olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Arıza teşhisi yapılarak sorun uzmanı tarafından kısa sürede çözümlenir. Bizimle iletişime geçiniz.

E06 Hata Kodu

Sıcak su sensör problemi.
►► Kombide sıcak su sisteminde çalışan sensörde sorun olabileceğini belirten bir hata kodudur. Bu arıza durumunda sensörde problem olabilir, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Teknik açıdan arızanın net olarak teşhis edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka Alarko Servisi yardımı almalısınız. Bizimle iletişim geçiniz.

E14 Hata Kodu

Hava akış problemi.
►► Serena model kombiler hermetiktir. Hermetik cihazlarda hava akışı fan yardımı ile olur. Bu arıza durumunda fan, prosestat veya elektronik kartta problem olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusu uzun olabilir ya da yerinden çıkmış olabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması için mutlaka uzman yardımı almalısınız. Bizimle iletişime Geçiniz.

E22 Hata Kodu

Parametre ayarlarında sorun var.
►► Parametre ayarlarının bozuk olduğunu belirten bu arıza durumunda mutlaka Alarko Servisi ile görüşmelisiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

E35 Hata Kodu

Alev yokluğu.
►► Brülörde yanma olmasına rağmen alev yokluğu yaşandığını belirtir. Cihaza reset atmalısınız. Yani açma-kapama uygulaması yapmalısınız. Buna rağmen arızada düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodunda veya gaz armatöründe sorun olabilir. Arıza tespit ve onarımı için mutlaka servisi arayın. Bizimle İletişime Geçiniz.

Serena (Yeni Model) Hata Kodları

Alarko Serena Yeni Model Arıza KodlarıF4 Hata Kodu

Ateşleme denemesi olmasına rağmen alev yok.
►► Ekranda F4 arıza kodu ile birlikte reset yazısı da belirmektedir. Bu gibi arızalarla karşılaştığınız zaman öncelikle kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz gelmesine karşın arıza durumu devam etmekte ise R düğmesine basarak kombinize reset atın. Resetleme işleminden sonra da arıza devam ederse eğer; anakart, gaz armatörü ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için servisi aramanız gerekmektedir.
Önemli Bilgi: Ekranda F4 arıza kodu ile birlikte anahtar sembolü belirirse sahte alev anlamına gelir. Yani gaz vanasının kapalı olmasına karşın brülörde alev algılanıyor demektir. Bu arıza durumunda cihaza R düğmesine basarak reset atın. Düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arıza tespiti ve onarımı için servisi aramalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

F1 Hata Kodu

Aşırı ısı limit termostat hatası.
►► Bu gibi durumlarda ekranda reset yazısı ve anahtar sembolü de olur. Aşırı ısı sebebi ile cihaz emniyete alınmış ve bloke şekildedir. Öncelikle kalorifer ve petek vanalarına bakabilirsiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekmektedir. Vanalar açık ise R düğmesine basarak kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişiklik olmazsa eğer; ana eşanjör, devir daim motoru ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Filtre tıkalı ya da kalorifer tesisatında tıkanma olabilir. Arıza teşhis ve onarımı için servisi aramalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

F5 Hata Kodu

Fark basınç anahtarı problemi.
►► Hava akış arızası denilebilir. Bu arıza durumunda hava akışına yardımcı olan prosestat, fan ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Dışarı uzanan hava akım borusunun yerinden çıkması halinde ya da uzatılması işleminden sonra da bu sorun yaşanabilir. Arıza onarım ve tespiti için mutlaka servisi arayın. Bizimle iletişime geçiniz.

F3 Hata Kodu

Kalorifer sensöründe sorun var.
►► Kalorifer ısı sensöründe problem olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında problem var ise, sensör boruları nem yapmış ise bu sorunla karşılaşırsınız. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir işlem yapmayın. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servisi arayın. Bizimle iletişime geçiniz.

F2 Hata Kodu

Sıcak su sensöründe sorun var.
►► Sıcak su ısı sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre var ise, sensör borularında nemlenme var ise bu sorun yaşanabilir. Bu arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servisi aramalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

F0 Hata Kodu

Tesisat basıncı düşük.
►► Tesisat su basıncı düştüğü zaman genelde bu sorun yaşanmaktadır. Basıncı yükselttiğiniz zaman sorun düzelir. Yeni model Serena kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli basınç göstergesi yeşile gelene dek kombiye su verilmelidir. işlemden sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun düzelmezse reset atın. Sorun devam ederse, sıkça yaşanırsa ya da su basma işlemini yapamazsanız bu durumda Alarko Servisi’ni arayabilirsiniz. Bizimle iletişime geçiniz.

Serena (Pilot Alevli, Ledli Eski Model) Hata Kodları

Alarko Serena Pilot Alevli Ledli Eski Model Arıza Kodları40 Ledi Yanıp Sönüyor

Sıcak su ntc si hatası.
►► Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su sensöründe sorun olduğunda, sensör borularında veya bağlantılarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda cihazınıza müdahale etmeden arızanın kesin teşhisi ve çözümü için servisi aramalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

50 Ledi Yanıp Sönüyor

Kalorifer ntc si hatası.
►► Kalorifer sensörü ile alakalı sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmemeli arızanın net tespiti ve çözümü için uzman desteği almalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

60 Ledi Yanıp Sönüyor

Su sirkülasyonu sağlanmıyor.
►► Serena model kombilerde su sirkülasyonu sağlanmadığı zaman ekranda belirir. Bu arıza durumunda öncelikle petek ve tesisat vanalarına bakın. Vanalar kapalı ise bu sebeple su devir daimi olmuyordur. Vanaları açmalısınız. Vanalar açık ise tesisatta hava olabilir, tesisat tıkalı olabilir, pompada sorun olabilir, filtre tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir. Servisi arayarak net arıza tespiti ve çözümü konusunda yardım almalısınız. Bizimle iletişime geçiniz.

70 Ledi Yanıp Sönüyor

Tesisat su basıncı düşük.
►► Kombi basıncını yüksetlmeniz gerekir. Tesisattaki basıncın yani suyun azaldığını belirtmektedir. Panelin hemen sağında yuvarlak gösterge vardır. Ona bakarsanız 1 in altında 0 değerine yakındır. Eski model Serena kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 e kadar artırmalısınız.Su basma uygulamasından sonra arıza düzelir. İşlem sonrasında doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Arıza düzelmezse kombinize reset atın. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse, sorun sıklıkla yaşanır ise ya da işlemi yapamıyorsanız bu durumlarda Alarko Servisi ile görüşüp yardım alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçiniz.

80 Ledi Yanıp Sönüyor

Suyun sıcaklığı 85°C yi geçmiş.
►► Kombi sıcaklık ayarını yüksek dereceye getirmiş olabilirsiniz. Bu arıza durumunda kombideki sıcak su ayarını düşürmeyi deneyin. Ayar zaten düşük durumda ise resetleme işlemi yapın. Suyun ısı derecesi 95°C yi geçerse cihaz zaten kendini kapatacaktır. Arızanın neden yaşandığının tespit edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın. Bizimle iletişime geçiniz.

Alarko Trendy Hata Kodları

Alarko Trendy Hata Kodları

Alarko Trendy Kombi Arıza Kodları80 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihaz kendi kendisini kapattığı zaman görülen durumdur. Kombi ateşleme yaparken alev almıyordur. Alarko Trendy servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bizimle iletişime geçiniz.

80 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombinin içindeki ısı maksimum seviyeye ulaştığı zaman görülür. Cihaz bir süreliğine kendini kilitlemiştir. Cihaza reset atarak düzelmesi için bir süre bekleyiniz, ancak hala düzelmiyorsa yetkili servisi çağırmanız gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor

Cihazın bacasının çekiminde bir problem yaşandığı zaman görülen durumdur. Acil servis yardımı alarak kombi bacasının kontrol ettirilmesi önerilir. Bizimle iletişime geçiniz.

60 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombinin hava akımda bir sorun olduğu zaman görülür. Cihaz fanında arıza meydana gelmiş olabilir veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servis tarafından müdahale edilmelidir. Bizimle iletişime geçiniz.

70 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombinin içindeki su basıncı düşük olduğu zaman görülür. Kombiye su basılması gerekir ve ideal basınç seviyesi 1,5 bardır.

50 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombinin sıcak su sağlayan parçasında bir hasar olduğunda görülür. Sıcak su hiç sağlanmayabilir veya bir süreliğine gidip gelebilir. Sensorların değişmesi gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kombinin içinde peteklerin ısınmasını sağlayan sensorla ilgili arıza meydana geldiğinde görülür. Sensorlarda arıza olduğu zaman bu arı neticesinde petekler ısınmaz. Cihazın derecesi ykselse bile istenen sıcaklık sağlanmaz. Yetkili servis çağrılmalıdır.

Alarko Trendy-D Hata Kodları

Alarko Trendy-D Kombi Arıza KodlarıF5 + İng. Anahtarı Arıza Kodu

Hava akımında bir arıza olduğunda görülür. Hava prostatı arızalı olabilir veya baca çekimi yetersiz kalabilir.

F4 + Reset + İng. Anahtarı Arıza Kodu

Cihaz ateşlemeye geçse dahi alev almadığı için çalışmadığı zaman görülür. Gaz ile ilgili bir sorunun olması kuvvetle muhtemeldir. Mutlaka Alarko servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

F4 + İng. Anahtarı Arıza Kodu

Kombi ateşleme işleminden sonra alevlenme işlemi tam gerçekleşmediği için cihaz verimsiz çalışıyor demektir. Sorunun net bir şekilde tespit edilmesi için servis çağrılması gerekir. Bizimle İletişime Geçiniz.

F3 + İng. Anahtarı Arıza Kodu

Peteklerin ısınmasını sağlayan sensor arızalı olursa görülür.  Cihazı yüksek derecede çalıştırsanız bile petekler ısınmayacağı için sensorun değiştirilmesi gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

F2 + İng. Anahtarı Arıza Kodu

Kombinin sıcak su sağlaması ile ilgili bir sorun yaşanırsa bu arıza kodu görülür. Kullanıcının sıcak su alabilmesi için Ntc sensorunun değiştirilmesi gerektiği için yetkili servis çağrılması gerekir.  Bizimle İletişime Geçiniz.

F1 + Reset + İng. Anahtarı Kodu

Kombinin aşırı ısınması sonucu limit termostatının devreye girmesi durumunda görülür. Ekranda böyle bir hata kodu görürseniz reset atıp bir süre beklemeniz gerekir. Eğer arıza hala düzelmiyorsa yetkili servis ile görüşmelisiniz.  Bizimle İletişime Geçiniz.

F0 + İng. Anahtarı Arıza Kodu:

Cihazın su basıncı azaldığı zaman ya da bittiği zaman görülen arıza kodudur. Kombinin su basıncı azalırsa cihaz bu arıza kodunu verir, su basıncının yükseltilerek ideal seviyeye çıkarılması gerekir. İdeal basınç 1 – 2 bar arasındadır. Cihazdaki su basıncını yükselterek normal çalışma düzenine dönmesini sağlayabilirsiniz. Ancak basınç seviyesi ideal aralıkta ise su dolaşımında bir arıza olabilir, en iyisi bir yetkili servis ile görüşmek olacaktır. Bizimle İletişime Geçiniz.

Alarko Minea Hata Kodları

Alarko Minea Hata Kodları

Alarko Minea Hata KodlarıAlarko Minea kombi arızası, Alarko minea kombi ateşleme yapmıyor, alarko minea kombi çalışmıyor, Alarko minea kombi ısıtma yapmıyor, Alarko minea kombi sıcak su vermiyor.

Alarko minea kombilerde arıza durumlarında kullanım panelinde ledler yanıp söner, yanan lede göre arıza durumu belirlenir. Arıza kodların anlamlarını ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Minea Kombi 40 Led’i yanıp sönüyorsa

Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer devresindeki  su basıncının düşük olduğu anlamına gelir. Kombinizin altında bulunan su doldurma musluğundan kalorifer sistemine su basarak 1,5 bar seviyesine gelene kadar su basınız. Suyu basarken dikkatli olunuz, fazla su basmayınız. Eğer fazla basarsanız herhangi bir peteğinizin hava alma pürüjör tapasından hava alma anahtarı ile veya ince bir düz tornavida ile suyu 1,5 bar seviyesine kadar eksiltiniz. Kombiniz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaz ise sigortasından kombiyi kapatıp açarak resetleyiniz. Yine de çalışmıyorsa kombi basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 50 Led’i yanıp sönüyorsa

Baca Hatası
Baca sisteminde sorun oluştuğunu bildirir.  Kombinizin Baca gazı atma sistemi problemli oldu için çalışmaz ve bloke olmuş vaziyettedir.  Kombiyi sigorta şalterinden kapatıp açarak resetleyiniz.  Arıza durumunda düzelme olmaz ise; Baca yıllık periyodik bakım yapılmadığı için çok kirli olabilir, fan veya prosestat arızazlanmış olabilir, anakart arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 60 Led’i yanıp sönüyorsa

Ateşleme Arızası
Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme içi kombinin sigorta şalterini kapatıp bir müddet bekledikten sonra açınız. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 70 Led’i yanıp sönüyorsa

Aşırı Isınma Hatası
Kombi eşanjöründe aşırı ısınma olduğu zaman limit termostat devreye girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer; limit termostat arızası, sirkülasyon pompası arızası veya 3 yollu vana arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 80 Led’i yanıp sönüyorsa

NTC Sensör Hatası
Kalorifer veya sıvak su sensörlerinde arıza olduğunu bildirir. Bu parçalarda sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Alarko Seradens Super Plus Arıza Kodları

Seradens Super Plus Arıza Kodları

Alarko Saradens Kombi arıza KodlarıArıza kodları üzerinden çözüm önerilerini Alarko Seradens Super Plus için uygulayabilirsiniz. Çözümün gerçekleşmesi için uygulamayı kontrollü yapın.

Alarko Seradens Super Plus arıza kodları kombinizde gördüğünüz arızanın içeriği hakkında fikir sahibi olmanız için sunuluyor.Çözümü gerçekleştirebilecek olduğunuzu düşünmeniz durumunda uygulamaları yapabilirsiniz. Aksi halde en sağlıklı olan, elbette direkt olarak yetkili servislerini çağırmak olacak. Bizimle İletişime Geçiniz.

E01 Arızası

Arıza kodları içinde E01 arızası bulunuyor. Alev yok ya da sahte alevin olduğunu gösteren bir sorundur.Öncelikle gaz vanalarını kontrol etmeniz gerekiyor. Daireye ve kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Resetleme işlemini eğer gaz geliyor ise yapabilirsiniz. Resetlemeden sonra yaşanan arıza hala devam ediyorsa, resetlemeyi 3 kere yapabilirsiniz. Sorun çözülmezse direkt olarak servis çağırmanız önerilir. Problem gaz vanalarında, ana kartta yada da farklı bir alanda olabilir. Bizimle iletişime geçiniz.

E02 Arızası

Limit termostat sorunu, E02 arıza kodu ile karşınıza çıkar. Yüksek sıcaklıktan dolayı limit termostatın devreye girdiğini göstermektedir. Bu arıza durumunda cihazın içindeki su basıncının kontrol edilmesi gerekir. Düşük olması durumunda su basma işleminin uygulanması gerekiyor. Son olarak cihazı resetleyerek, problemin geçip geçmediğini kontrol edeceksiniz. Sorun kalmadıysa, direkt olarak kombi kullanımı olacaktır. Sorun varsa, çözümü için servislerden yardım almanız gerekecek. Bizimle İletişime Geçiniz.

E03 Arızası

Arıza kodları arasında olan E03, baca sigortası ya da güvenlik sigortası sorunu olduğunu gösteriyor. genelde hava akış sorunu olarak adlandırılması söz konusudur. Atık gaz sisteminde sorun olması anlamı taşır. Bu anlamda görev alan; ana kart ya da fan, prosestat gibi parçalarda arıza olması söz konusu olabilir. Baca yerinden çıkmış ya da sensörde de sorun olabilir. Çözümü için mutlaka servisi aramanız ve yardım talep etmeniz gerekecektir. Alarko seredans süper plus arıza ve çözüm için iletişim kurarak, problemin çözülmesi için servislerden yardım alabilirsiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

E04 Arızası

Düşük su basınç sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda E04 arıza kodu olduğunu bilmelisiniz. Su basıncının düşük olduğunu gösteren hata kodu ekranda yer alacaktır. Basıncı yükseltmeniz için yapmanız gereken doldurma musluğunu kullanarak, 1.5 bara gelene kadar su basmaktır. Bu şekilde direkt olarak basınç sorununun çözümlenmesini sağlayacaksınız.

E5 Arızası

Kalorifer gidiş suyu sensör sorunu olarak biliniyor. Kalorifer gidiş suyu sensörde sorun olduğunu gösterir. Sensör dışında kablolarda da sorun olması söz konusu olabiliyor. Çözüm için mutlaka uzman yardımının alınması isteniyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

E06 Arızası

Kullanım suyu sensör sorunu E06 arıza kodu olarak ifade ediliyor. Sıcak su sensörü ile alakalı bir sorundur. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilir. Teknik arızanın çözümü için mutlaka servisten yardım almanız gerekecektir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E15 Arızası

Kalorifer dönüş suyu sensör sorunu olarak bilir. Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızanın çözümü için direkt olarak servisi çağırmanız önerilir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E16 Arızası

Fan sorunudur. Fan cihazının hava akışına yardımcı olan en önemli parçası olduğundan, cihaz ateşleme yapmayacaktır. Fan dışında elektronik karta da bu şekilde bir sorun olabilir.Çözüm için uzmanlardan yardım almak en sağlıklısı olacaktır. Bizimle İletişime Geçiniz.

E22 Arızası

Elektronik kartta oluşan sorunun sebebi E22 arızasıdır. Bunun elektronik karta müdahale edilerek çözümlenmesi gerekebilir. Mutlaka yetkili kişilerin yapmasını talep etmelisiniz. Bizimle İletişime Geçiniz.

E31 Arızası

Yaşanan arıza  uzaktan kumanda yada oda termostatı sorunudur.
Alarko Seradens Super Plus teknik çözüm için mutlaka yardım alınmasını gerektiriyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

E32 Arızası

Ekran kartı sorunu olduğundan,kullanıcı tarafından yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Ekip üyelerinin çözüm için yardımcı olmasını talep etmeniz gerekiyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

E35 Arızası

Cihazın alev algılama problemi olduğunu gösteriyor. Yanma durumu olmaz. Bunun için mutlaka teknik destek alınarak çözümün sağlanması gerekiyor. Bizimle İletişime Geçiniz.

E46 Arızası

Basınç sensör sorunu olarak bilinir. Açma kapama düğmesine birkaç saniye basarak, yeniden kurmanız gerekiyor. Sorun düzelmezse teknik açısından destek almak için ekip üyeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bizi Arayın.

E47 Arızası
Yüksek basınç sorunudur. Basıncın yüksek olduğunu tespit etmenizin ardından basınç değerini normale getirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. 2.5 barı ya da 3 barı geçmesi durumunda yüksek basınçtır. Kombiye en yakın olan kaloriferin havasını alarak direkt olarak basıncın düşmesini sağlayabilirsiniz.
E98 Arızası
Ana besleme sorunu olarak bilinir.Bu durumda cihaza müdahale etmeden servisi çağırın. Bizimle İletişime Geçiniz.
E99 Arızası
Güvenlik sorunu demektir. Ekranda sürekli yanan arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeniz doğru olmaz. Servis çağırmalısınız. Bizimle İletişime Geçiniz.
‘-’ Arızası
Bu simgeyi gördüğünüzde ana güç kaynağı sorununun yaşandığını bilmelisiniz. Cihaza müdahale etmeden yardım alın. Bizimle İletişime Geçiniz.

Alarko Harmony D Arıza Kodları

Harmony D Arıza Kodları

Alarko Hormony d Arıza KodlarıArıza kodları sayesinde, Alarko Harmony D kombinizin onarımını yapabilirsiniz. Alarko Harmond D arıza kodları aşağıda verilmiştir.
Kodlar üzerinden sunulan çözüm önerileri sayesinde Alarko Harmony D arıza kodları ve çözümlerine ulaşmanız sağlanıyor. Güvenli şekilde uygulamaların doğru şekilde yapılması, kombinizin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bunun için aşağıda verilen uygulamaları dikkate alın.

F4 Arıza Kodu

Arıza kodları içinde F4 olarak bilinen ve ateşleme denemesinden sonra alevin oluşmaması sorunu olan bu sorun, reset yazısı ile birlikte ekrana gelir. Bu sorun ilk olarak gaz girişinin vanalarını kontrol etmek ile müdahale etmenizi gerektiren problemdir. Vanalardan herhangi birinin kapalı olduğunu görmeniz durumunda açabilirsiniz. Açık olduğunu nereden anlayacaksınız? Vananın boru ile aynı hizada olması gerekiyor. Buna dikkat ederek kontrolünüzü yapabilirsiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken R tuşu ile reset atmak. Eğer düzelme olmuyorsa, resetleme işlemini birkaç kere yapabilirsiniz. Hemen ardından düzelme olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir değişme yoksa, tespit ve çözüm için yardım alın. Bizimle İletişime Geçiniz.

F4 Arızası ile birlikte Anahtar sembolü

Bu şeklide bir sorun olduğunda, sahte alev sorunu olduğunu bilmelisiniz. Yani gaz vanasının kapalı olması karşın brülörde alevin algılanması problemi vardır. Bu sorun sizin tarafınızdan çözülemez. Bunun için mutlaka servis çağırmanız gerekiyor. Bizimle İletişime Geçin.

F1 Arıza Kodu

Kod, aşırı ısınmanın olduğunu gösteriyor. Hem reset yazısı hem de anahtar sembolünün bu sorunda görülmesi söz konusudur. Bu durumda kombi içinde olan su maksimum ısıya ulaşmış demektir. Cihaz bloke olacaktır. limit termostat devrededir. Bu sorunun çözümü için ilk olarak reset atmayı deneyin. R tuşu ile reset atacaksınız. Vanaların açık şeklide olduğunu kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa pompalama da bir sorun olabilir. Filtre tıkalı olabilir. Sorunun çözümü ise Alarko harmony d servisimizi ile olacaktır. İletişime geçerek sorunun çözümü için talebinizi oluşturmanız gerekiyor. Bizi arayın.

F5 Arıza Kodu

Fark basınç anahtarı arızası olması durumunda direkt olarak F5 arızası görülür. Bu durumda dışarı uzanan borunun yerinden çıkması söz konusu olabilir. Ya da boyutu fazladır. Fanın arızalı olması ya da anakart arızası gibi büyük bir sorun da olabilir. Bu sorunun teşhis edilmesi ve onarılması ancak servis yetkilileri tarafından olabilir. Müdahale etmeden direkt olarak ekibi çağırmanız uygun olacaktır. Bizimle İletişime Geçin.

F3 Arıza Kodu

Kalorifer sensörü problemi yaşanması durumunda F3 problemi görülür. Arıza kodu ile birlikte ekranda anahtar sembolünün de olduğunu göreceksiniz. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe sorun yaşanıyor olabilir. Tabi sensörün bağlı olduğu borunun nemlenmesi – kopması söz konusu olabilir. Sorunu yaşayan kullanıcı cihaza müdahale etmeden servis desteği alarak, sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmelidir. Bizimle İletişime Geçin.

F2 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü arızasıdır. Ekranda anahtar sembolü ile birlikte görülür. Alarko harmony d arıza kodları ve çözümleri içinde F2’ye de er verilmiştir. Ekranda anahtar sembolünün belirlemesi de söz konusudur. Bu durumda kombiden sıcak su gelmez. Sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda da bir sorun yaşanabilir. Çözüm için mutlaka ekip çağrılmalıdır. Bizimle İletişime Geçin.

F0 Arıza Kodu

Su basıncı düşük durumda demektir. Çözüm için su basılması gerekiyor. Bunun için su vanasını kullanın. Direkt olarak yeşil rengin ortasına gelen kadar su basmaya devam edin. Musluğu sola çevirdiğinizde su basmaya başlayacaktır. İstenen yere geldiğinde durdurabilirsiniz.

Alarko Süper Comfort Arıza Kodları

Süper Comfort Arıza Kodları

Alarko Süyer Comfort Arıza KodlarıAlarko Süper Comfort kombilerarıza kodlarının kolay bir şekilde anlaşılabilmesi sonucu gerekli değişim ve onarımlar kolayca yapılabilmektedir.

Alarko Süper Comfort kombi arıza kodları ile ilgili gerekli bilgilerin elde edilmesi sayesinde kişinin kendi çözeceği sorunlar olabileceği gibi vakit kaybetmeden teknik servis çağrılması gereken durumlarda risk ortadan kaldırılmaktadır.

0,1 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,1 ateşleme arızası kodu ile karşılaştıklarında yapılması gereken ilk nokta kombiye gaz gelip gelmediğin kontrolüdür. Ev ve binada gerekli kontroller yapıldıktan sonra gaz geldiği tespit edildiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Bu resetleme işlemi 3 defa tekrar edilmesine rağmen sorun devam ediyorsa anakart, gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabileceğinden dolayı teknik servisten yardım alınmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

0,2 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında emniyet termostatı kilitlemesi sorunu yaşanıyor demektir. Termostatlar su sıcaklığının 95 dereceyi geçtiği durumlarda devreye girer ve cihazı korumaya alır. Fakat bazı durumlarda sıcaklık düşmesine rağmen kilit devam eder. Bunu için reset işlemi yapılması gerekmektedir. Eğer sonuç alınmazsa teknik servisten yardım alınmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

0,3 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi bacasında tıkanma sorunu ya da bacanın çekmeme sorunu olabilmektedirler. Bu arıza kodu ile karşılaşıldığında kişiler kesinlikle müdahale etmemeli ve teknik servis çağırmalıdırlar. Bizimle İletişime Geçiniz.

0,4 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında su basıncının anormal derecede düştüğü ve kombiye su gelmediği anlaşılmaktadır. Bu durumda basınç değeri 1,5 oluncaya dek kombiye su basılmalıdır. Fazla su basılması da büyük sorun olacağından gerekli bar seviyesinde sonra su basılması kesilmelidir. Düzelmezse reset işlemi uygulanmalıdır. Hala sorun devam ediyorsa teknik servis aranmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

0,5 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,5 ısınma sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi kalorifer sensörünün arızalandığı anlaşılmaktadır. Ve vakit kaybetmeden teknik servis çağrılmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

0,6 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,6 ısınma sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kullanım suyu sensöründe bir arıza olduğu anlaşılmaktadır. Sıcak su sensörü, sensör boruları ve kablolarında sorun olma ihtimalinden dolayı teknik servis tarafından müdahale edilmelidir. Bizimle İletişime Geçiniz.

14 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile farklı basınç anahtarı ile ilgili bir sorun olduğu anlaşılmaktadır. Bu arıza durumunda teknik servis müdahalesi gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

22 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında cihazın parametre ayarlarının değiştiği ve kombinin kullanımını aksattığını anlaşılmaktadır. Bu arıza görüldüğü durumlarda teknik servisler kombi modeline uygun parametre ayarlamalarını yapmaktadırlar. Bizimle İletişime Geçiniz.

Alarko Wolf Arıza Kodları

Wolf Arıza Kodları

Alarko Wolf Kombi Arıza KodlarıAlarko Wolf kombilerarıza kodlarının kolayca tespit edilebilmesi sayesinde olası riskler önceden tespit edilerek gerekli müdahaleler yapılabilmektedir.

E01 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi ateşleme yapmıyor demektir. Burada led yanıp sönerek bu arızanın uyarısını vermektedir. Gaz kesik mi ya da gazın kombiye ulaşıp ulaşılmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bundan bir sorun yok ise vakit kaybetmeden yetkili servis çağrılmalıdır. Bizimle İletişime Geçiniz.

E02 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombide bulunan ve kombinin aşırı ısındığı durumlarda kombinin soğutulmasını sağlayan Limit termostat cihazının arızalandığı anlamına gelmektedir. Burada 40 derece ışığı yanıp sönüyorsa bu arızanın oluştuğu anlaşılmaktadır. Olası risklerin önüne geçilebilmek için teknik servis tarafından bu termostatın acilen değiştirilmesi gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

H20 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi içerisindeki su basıncının bittiği anlamında gelmektedir. Bu sorunu çözmek için kombiye su basılmalıdır. Burada 1,5 seviyesine kadar su basılarak basıncın tekrar ideal seviyeye gelmesi sağlanmaktadır. Bu işlemden sonra kombi hala çalışmıyorsa kombi devridaim pompası arızası olabileceğinden teknik servis çağrılmalıdır. Bizimle iletişime geçiniz.

E05 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında tesisat sensöründe arıza olduğuna işaret etmektedir. Kombi fan motorunda veya elektronik kartında arıza olmuş olabilmektedir. Bu durumda teknik servisten yardım alınmalı ve arızalı noktalar değiştirilmelidir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E06 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri E06 NTC sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi sıcak su sensörünün arızalandığı anlaşılmaktadır. Tüketiciler bu yüzden kombiden sıcak su alamayacaklardır. Teknik servisin gelerek NTC sensörünü değiştirmesi gerekecektir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E14 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında bacanın tıkalı olma durumu veya baca bağlantılarında herhangi bir gevşeme durumu olabilmektedir. Her 2 durumda da teknik servis müdahalesi gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E22 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında cihazın parametre ayarlarında bozulmalar meydana geldiği anlaşılmaktadır. Bu arıza cihazın verimini oldukça düşüreceğinden dolayı teknik servisin cihazın ideal parametre ayarlarını yapması gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

E35 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri E35 alev algılama arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi ateşleme yapmasına rağmen alev algılama sorunu olduğundan dolayı kısa sürede geri sönmektedir. Bu durumda vakit kaybetmeden teknik servis çağrılması gerekmektedir. Bizimle İletişime Geçiniz.

Tüm Alarko Kombi modellerinin arıza sorunlarında Ankara Kayra Alarko kombi servisi size en profesyonel ve hızlı servis desteği sunmaktadır. Alarko markasına ait tüm modellerdeki kombi arızaları servisimiz tarafından garantili bir şekilde tamir edilmektedir.